Nowoczesna kuchnia na wymiar

kuchnia na wymiar warszawa

Podczas projektowania domu lub mieszkania należy zadbać o zaaranżowanie kilku pomieszczeń. Wśród nich najważniejsza wydaje się kuchnia, która musi być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu dla każdego z domowników. Coraz częściej zwraca się również uwagę, aby pomieszczenie to było urządzone w zgodzie z obowiązującymi trendami. Sprawdź więc jakimi cechami powinna charakteryzować się nowoczesna kuchnia na wymiar!

Nowoczesna kuchnia, czyli jaka?

Kuchnia to pomieszczenie, które może zostać urządzone w różnorodny sposób. Aranżując to miejsce można czerpać inspirację z różnych modnych stylów oraz trendów. Obecnie na czasie jest projektowanie nowoczesnych kuchni. Do najważniejszych cech takiej stylistyki należy na przykład:

 • maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni
 • zabudowa sięgająca po sam sufit
 • wykorzystanie mechanizmów ułatwiających dostęp do trudno dostępnych lokalizacji
 • wyposażenie szuflad w organizery
 • montaż wyspy kuchennej
 • zabudowa ukrywająca lodówkę, zmywarkę i inne sprzęty AGD
 • użytkowanie nowoczesnych urządzeń ułatwiających gotowanie posiłków
 • stawianie na rozwiązania pozwalające utrzymać porządek
 • meble pozbawione tradycyjnych uchwytów i otwierane na dotyk
 • uniwersalna i neutralna kolorystyka – dominacja bieli
 • szarość oraz czerń w postaci eleganckich detali oraz dodatków
 • dbałość o zachowanie efektu minimalizmu, sterylności i sterylności
 • wykorzystanie materiałów naturalnych – cegły, betonu, kamienia, drewna
 • dbałość o wysoką jakość oświetlenia
 • wysoka jakość mebli – błyszczących oraz z połyskiem
 • rozwiązania ceramiczne – postawienie na ułożenie na podłodze lub ścianach dużych płytek
 • wykorzystywanie zaawansowanych technologicznie dodatków

Kuchnia otwarta na salon – nowoczesne rozwiązanie

Tradycyjne kuchnie to pomieszczenia zamknięte, zamykane na drzwi, odseparowane od pozostałej części mieszkania. Jednak teraz tego typu rozwiązania coraz częściej odchodzą w zapomnienie. Nadchodzi czas kuchni otwartych na salon lub jadalnię. Projektując wnętrze w taki właśnie sposób można czerpać z wielu zalet. Przede wszystkim daje to możliwość optycznego powiększenia małej kuchni lub pomieszczenia cechującego się nietypowymi wymiarami. To także większe możliwości kompozycyjne, bowiem kuchnię można wtedy połączyć z innymi pomieszczeniem na wiele różnorodnych sposobów. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest na przykład postawienie na wyspę kuchenną, która nie dość, że dobrze wygląda to jeszcze przyczynia się do powiększenia przestrzeni roboczej. Na granicy kuchni oraz salonu lub jadalni może także znaleźć się duży stół, wygodna sofa, półka z książkami lub oryginalna szafka – pomysłów jest naprawdę wiele. Posiadanie otwartej kuchni sprzyja przyjmowaniu gości, z którymi cały czas można mieć kontakt podczas przygotowywania napojów lub posiłków. Jednak otwarta kuchnia ma także swoje mankamenty. Należy do nich na przykład większy dostęp do kuchni dla małych dzieci, jak również fakt, że zapachy oraz dźwięki związane z gotowaniem rozprzestrzeniają się na całe mieszkanie.

Kuchnia na wymiar – zalety

Kuchnia na wymiar to najlepsze rozwiązanie, jeśli chce się mieć u siebie w domu nowoczesną kuchnię. Najważniejszą zaletą jest tutaj duża oryginalność oraz pewność, że nikt z naszych bliskich oraz przyjaciół nie będzie miał u siebie podobnych mebli kuchennych. Mało tego, można zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół związany z projektem poszczególnych szafek, szuflad oraz blatów. Konkretne rozwiązania w tym zakresie można w pełni dopasować do swoich indywidulanych potrzeb. Dzięki zamówieniu kuchni na wymiar można czerpać inspiracje oraz pomysły typowe dla różnych stylów. W wyniku czego nasza nowoczesna kuchnia stanie się nie tylko zaawansowana technologicznie, ale również będzie wyróżniać się dużą użytecznością, funkcjonalnością oraz ergonomicznością.

Kuchnia na wymiar – wady

Jednak z kuchnią na wymiar wiąże się również kilka wad, na które także należy zwrócić uwagę. Wśród nich na pierwszy plan wychodzą kwestie finansowe, bowiem zamówienie wyposażenia kuchennego na wymiar na pewno będzie bardziej kosztowne niż zakup dokonywany w tradycyjnym sklepie. Trzeba więc liczyć się z tym, że nie będzie to rozwiązanie na każdą kieszeń. Drugi mankament to wydłużony czas oczekiwania. Meble na wymiar projektowane są wedle indywidualnego projektu, od samych podstaw, dlatego też czas ich wytworzenia jest nieco dłuższy. Łącznie z dostawą oczekiwanie na dowóz mebli do domu może trwać nawet kilka tygodni, wszystko zależy od konkretnej firmy, z której usług zdecydujemy się skorzystać.

Podsumowanie

Zaaranżowanie nowoczesnej kuchni może okazać się nie tyle przykrym obowiązkiem, co naprawdę dobrą zabawą. Wystarczy, że postawi się na zamówienie kuchennych mebli na wymiar, a nie zakupienie gotowych zestawów w sklepie. Wtedy będzie można brać udział w projektowaniu kuchennego wyposażenia i mieć duży wpływ na ich ostateczny wygląd. Pozwoli to również stworzyć kuchnię, w której ze względu na jej wyjątkowo piękny styl będzie chciało się jak najdłużej przebywać.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *