Co zabrać na wyjazd do ciepłych krajów?

Wakacje w ciepłych krajach cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które szukają spokojnego wypoczynku, możliwości plażowania bez ograniczeń, lazurowej wody, pięknej przyrody i niezwykłych widoków. Jeśli jednak chcemy, aby upłynęły one wyłącznie w atmosferze relaksu, warto bardzo uważnie się pakować i zabrać wszystko, co może być potrzebne w egzotycznych warunkach.

Gdy pakujemy się na zagraniczne wakacje, przede wszystkim konieczne jest zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych dokumentów i odpowiedniej ilości gotówki. Nawet, jeśli jedziemy do cywilizowanego kraju, w którym bankomaty można spotkać na każdej ulicy, zdecydowanie lepiej mieć wymienioną walutę w kieszeni. Nie zapominajmy również o ważnych ubezpieczeniach zdrowotnych, które przydadzą się w razie problemów ze zdrowiem pojawiających się w czasie wakacji. Nawet, jeśli jedziemy z biurem podróży na zorganizowany wyjazd, dobrze jest zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie, które obejmie nas pełną ochroną. Zbyt często można bowiem przeczytać o przypadkach turystów za granicą, którzy mieli poważne problemy ze zdrowiem, a ich wakacyjne ubezpieczenie nie obejmowało hospitalizacji czy specjalistycznego leczenia. Gdy jedziemy do egzotycznego kraju, dobrze mieć również odpowiednio wyposażoną apteczkę. Ważne są przede wszystkim środki na komary i inne insekty, które szczególnie uciążliwe są w tropikalnych warunkach. Nie zapominajmy o lekach na problemy żołądkowe, które mogą pojawić się przy zmianie diety.

Ochrona przed palącym słońcem

Każdy turysta, który wybiera się w ciepłe kraje, musi zadbać o kompleksową ochronę przeciwsłoneczną. To szczególnie ważne, gdy marzy nam się leżenie na plaży przez cały urlop. Słońce ma oczywiście wiele korzyści dla naszego zdrowia czy dobrego samopoczucia, ale w nadmiarze zdecydowanie szkodzi. W ciepłych krajach palące słońce może być dużo bardziej dokuczliwe niż w naszych umiarkowanych warunkach nawet w środku lata. Zadbajmy więc o zapas kremów i olejków do opalania z wysokim filtrem, które zapewnią nam poczucie bezpieczeństwa. Dobrym rozwiązaniem będą wodoodporne preparaty, które nie będą się zmywały nawet po kąpieli w morzu. Jeśli wybieramy się na wakacje z dziećmi, zabierzmy ze sobą preparaty przeznaczone dla najmłodszych, które zapewniają najwyższy poziom ochrony.

Nakrycia głowy i okulary przeciwsłoneczne

W egzotycznych warunkach słońce jest wyjątkowo szkodliwe nie tylko dla naszej skóry, ale również dla całego organizmu. Najbardziej nagrzewa się głowa, a więc to ją chronić należy najmocniej. Nie zapomnijmy więc zapakować kapeluszy, czapek z daszkiem lub różnego rodzaju chust, które posłużą jako nakrycie głowy. Równie ważnym elementem są okulary przeciwsłoneczne. Słońce ma wyjątkowo negatywny wpływ na nasze oczy i może powodować sporo dolegliwości, a także poważnych chorób. Okulary przeciwsłoneczne powinny posiadać prawdziwy, wysoki filtr UV, który zabezpieczy oczy przed wnikaniem szkodliwych promieni. Nie należy kupować okularów na targach czy straganach. Takie tanie i słabej jakości produkty mają najczęściej jedynie przyciemniane szkła, nie są natomiast wyposażone w filtr UV. Nosząc zwykłe, przyciemniane okulary możemy naszym oczom jedynie zaszkodzić. Po założeniu ciemnych szkieł nasze źrenice mocno się bowiem rozszerzają, a co za tym idzie – wpuszczają o wiele więcej promieniowania niż oczy, które niczym nie są chronione.

Dobrej jakości odzież UV

Przed wyjazdem w ciepłe kraje warto również zaopatrzyć się w odzież UV, która została stworzona właśnie po to, by chronić nas przed słońcem. Takie ubrania możemy znaleźć w wielu sklepach sportowych, a także w internetowych sklepach producentów tego rodzaju odzieży. Czym ubrania UV różnią się od zwykłej odzieży dostępnej w sklepach? Przede wszystkim, są inaczej uszyte. Wykonane są ze specjalnych materiałów o grubym splocie, w którym dodatkowo znajduje się dwutlenek tytanu. Ma on właściwości ochronne, gdyż odbija ponad 90 procent promieniowania słonecznego. Podczas, gdy przez zwykłe, przewiewne ubrania promienie UV bez problemu przenikają, ubrania UV są dla nich ochroną nie do przejścia. Dzięki ubraniom UV możemy chronić się przed słońcem nie tylko w czasie plażowania, ale również zwiedzania i wszelkiej aktywności na słońcu i na świeżym powietrzu.

Ubrania UV pod względem jakości i wyglądu spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Są świetnie uszyte, dostępne w wielu wzorach, rozmiarach i kolorach, są też modne i zgodne z aktualnymi trendami. Co więcej, są również wyjątkowo wytrzymałe. Nie spierają się, nie blakną i nie tracą fasonu nawet po wielokrotnym praniu. W ofercie producentów odzieży UV możemy znaleźć produkty zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. Ubranka UV dla dzieci to między innymi stroje kąpielowe, kąpielówki, koszulki, spodenki, duży wybór czapeczek i innej drobnej odzieży. Jeśli wybieramy się na wakacje do ciepłych krajów z całą rodziną, warto i dorosłych, i dzieci wyposażyć w dobrej jakości odzież UV. Można wtedy spędzać wakacje w spokoju i mieć pewność, że promieniowanie UV nie będzie w żadnym stopniu zagrożeniem

źródło: uvkids.pl

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *