Oczyszczanie wątroby. 10 skutecznych produktów.

Oczyszczanie wątroby. 10 skutecznych produktów.

Wątroba ma istotne znaczenie dla człowieka i bez tego narządu organizm ludzki nie mógłby prawidłowo funkcjonować.Wątroba waży około 1,5 kg i ma kolor czerwono-brązowy. Organ ten składa się z dwóch głównych części, zwanych lewymi i prawymi płatami. Pod wątrobą znajduje się pęcherzyk żółciowy, obok znajdują się również jelita i trzustka. Wszystkie narządy w tym regionie współpracują ze sobą, aby zapewnić trawienie jedzenia i upewnić się, że organizm prawidłowo przetwarza i wchłania niezbędne składniki odżywcze.

Wątroba jest ważna, ponieważ filtruje krew przepływającą przez przewód pokarmowy organizmu, aby zapewnić detoksykację chemikaliów i metabolizm leków. Przy takiej funkcji jest również podatna na mniejszą funkcjonalność, im bardziej filtruje się przez krew. W tym poście przyjrzymy się najlepszym środkom detoksykującym wątrobę, które powinniście uwzględnić w swojej diecie, aby utrzymać ją w czystości i aby działała prawidłowo przez cały czas.

Objawy toksycznej wątroby

Ponieważ wątroba filtruje krew, może być konsekwentnie uszkadzana i stawać się toksyczną. Kiedy tak się dzieje, nie działa prawidłowo, a liczne objawy mogą zacząć się rozwijać. Zanim przyjrzymy się środkom spożywczym, które można wykorzystać do odtruwania wątroby, najpierw przedstawmy objawy, które mogą oznaczać, że twoja wątroba zawiera zbyt dużo toksyn.

Wzdęcia w okolicy brzucha są częstym objawem, wiąże się to z dyskomfortem w okolicy, w której znajduje się wątroba. Jeśli wątroba zawiera dużo toksyn, obszar ten może również stać się bolesny. Co więcej, zgaga, nadmierne pocenie się i nieoczekiwany przyrost masy ciała mogą być również oznakami toksycznej wątroby. U niektórych osób pojawiają się również ciemne plamy na skórze. Niektórzy uważają, że trawienie pokarmów zawierających dużo tłuszczu staje się trudniejsze, gdy wątroba nie funkcjonuje prawidłowo. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy rozważyć wizytę u lekarza lub wprowadzić do swojej diety środków spożywcze służące do odtruwania organizmu i zmniejszenia gromadzenia się toksyn w wątrobie. Przedstawiam je poniżej.

1. Organiczna marchew

Jeśli planujesz stosować dietę oczyszczającą wątrobę, to jej podstawą powinna być marchew organiczna. Ma zdolność nie tylko odtruwania wątroby, ale może również całkowicie ją oczyścić, co zapewnia znaczny wzrost jej czynności. Zaleca się spożywanie od dwóch do trzech marchwi dziennie, ale jeśli masz cukrzycę, jej konsumpcja powinna być raczej ograniczona do jednej dziennie. Marchew jest bogata w witaminę A, C, D, E, potas, magnez, fosfor, biotynę i różne inne niezbędne składniki odżywcze, które są nie tylko zdrowe dla wątroby, ale także dla całego organizmu.

Jeśli nie lubisz jeść surowej marchwi, spróbuj zrobić sok z marchwi w blenderze, mieszając ją z sokiem z cytryny i świeżym imbirem.

2. Szpinak

Szpinak jest częścią liściastych zielonych warzyw i ma opinię jednego z najlepszych źródeł białka pochodzenia roślinnego. Ta roślina ma także wiele innych składników odżywczych, które są zdrowe dla organizmu. Składniki odżywcze mogą pomóc zneutralizować wszelkiego rodzaju substancje w wątrobie, w tym chemikalia, metale ciężkie i inne. Szpinak zawiera witaminę B1, cynk, cholinę, białko, witaminę B6, witaminę K, żelazo, magnez, kwas foliowy, miedź i wiele innych dobroczynnych składników odżywczych.

Jeśli masz ochotę na odrobinę przygód kulinarnych, spróbuj sałatki ze szpinakiem z ciepłym dressingiem z bekonu.

3. Brokuły

Brokuły to wyjątkowo zdrowy rodzaj warzyw. Są bogate w diindolylometan, który okazał się korzystny w zapobieganiu nowotworom związanym z wysokim poziomem estrogenu. Fakty dotyczące odżywiania informują również, że brokuły zawierają związki, które aktywują enzymy oczyszczające wątrobę. Efekty ich spożywania mogą trwać nawet kilka tygodni. Brokuły są również dobrym źródłem witaminy A, B1, kwasów tłuszczowych omega-3, wapnia, selenu, białka i żelaza.

4. Czosnek

Czosnek często używamy podczas gotowania. Jest również znany jako silny związek przeciwutleniający i przeciwbakteryjny. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że czosnek zawiera także pewne związki, które mogą produkować aktywne enzymy wątrobowe, które są odpowiedzialne za wypłukiwanie szkodliwych toksyn z ludzkiego ciała. Fakt, że czosnek zawiera allicynę dodatkowo pomaga zmniejszyć gromadzenie się toksyny w wątrobie i poprawić jej pracę.

5. Pomidory

Pomidory są dobre dla wielu problemów zdrowotnych – w tym wątroby, która ma zbyt wiele nagromadzonych toksyn. Pokarm jest bogaty w związek znany jako likopen, który jest silnym, całkowicie naturalnym przeciwutleniaczem. Zawartość likopenu w pomidorach działa również na poziomie DNA, aby odtruć organizm. Pokarm zawiera również witaminę C, A, E i wiele innych przeciwutleniaczy, które dodatkowo pomagają w oczyszczeniu wątroby.

6. Jabłka

Jabłka są bardzo ważne dla wątroby, ponieważ powinny być nie tylko spożywane w ramach diety detoksykacyjnej, ale także przed rozpoczęciem oczyszczania wątroby. Zawierają kwas jabłkowy, który zapewnia, że kanały znajdujące się w wątrobie są otwarte, dzięki czemu może skuteczniej oczyszczana.

7. Awokado

Awokado jest nie tylko smaczne, ale również uważa się je za super food. Zawierają dużą ilość składników odżywczych, w tym witaminę K, B5, E, C, kwas foliowy, potas, witaminę A, magnez i inne. Zawierają również związki, które zwiększają naturalną produkcję glutationu, który jest substancją wewnątrz organizmu, która pomaga wypłukać toksyny z wątroby.

8. Grejpfruty

Grejpfrut ma sporo zalet. Jest bogaty w błonnik, witaminę C, likopen, cholinę i potas, a także wiele innych zdrowych składników odżywczych. To doskonały wybór, wspomagający zdrowie serca. Ma także ma pozytywny wpływ na poziom trójglicerydów i lipidów we krwi. Oprócz tych korzyści, antyoksydanty znajdujące się w tym owocu mogą również pomóc wypłukać szkodliwe toksyny z wątroby i poprawić skuteczność diety oczyszczającej wątrobę.

9. Zielona herbata

Zielona herbata może nie jest pożywieniem, które można jeść, ale wciąż jest uważana za jedną z najlepszych opcji wyboru artykułów spożywczych, które pomogą oczyścić wątrobę. Na przykład katechiny w zielonej herbacie mogą pomóc w skuteczniejszym funkcjonowaniu wątroby. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że zielona herbata powinna być spożywana jak sama nazwa wskazuje – jak herbata – i nie powinna być używana jako ekstrakt, gdy jest wykorzystywana do celów odtruwania wątroby.

10. Cytryna

Na koniec chciałbym również zauważyć, że cytryny są również niezbędne do utrzymania wątroby w czystości. Cytryny są bogate w witaminę C, która jest naturalnym przeciwutleniaczem i pomaga ciału w synapsynizacji toksyn. Są również bogate w fosfor, błonnik, magnez, żelazo, miedź, flawonoidy i inne – wszystkie z nich są korzystne dla całego organizmu człowieka.

Wniosek

Wątroba służy ważnemu celowi w ciele ludzkim, ale ze względu na znaczną presję, pod którą działa, jest podatna na gromadzenie się toksyn. Toksyny, które gromadzą się w wątrobie, mogą zmniejszyć jej efektywność i powodować liczne problemy. Włączenie do diety powyższych 10 produktów, które są bogate w przeciwutleniacze jest doskonałym sposobem na wypłukanie toksyn z wątroby i utrzymanie jej w czystości.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *